29 stu Održana radionica „Važnost pravilne prehrane za zdravo odrastanje“
U Petrinjskoj kući zdravlja održana je još jedna u nizu radionica, a ovaj puta tema je bila „Važnost pravilne prehrane za zdravo odrastanje“.
„Danas je ovdje održana jedna zanimljiva interaktivna radionica koju je organizirala Petrinjska kuća zdravlja u sklopu Nutricionističkog kluba. Drago nam je bilo što smo ugostili dječicu, što su oni stvarno sudjelovali u ovome i što su govorili što vole, što ne vole, što je zdravo, a što nije zdravo.“ – kazala je Magdalena Jerab, dopredsjednica Udruge „Naš život“.
Sudionici radionice bila su djeca iz Dječjeg vrtića „Petrinjčica“, iz skupine „Pčelice“, a o njihovim aktivnostima pedagoginja Višnja Vukša je istaknula: „Mi u Dječjem vrtiću „Petrinjčica“ učimo djecu od malih nogu zdravoj hrani, znači zdravoj navici hranjenja, obroka. Jako nas uvijek veseli suradnja s Petrinjskom kućom zdravlja i isto tako nas veseli kada vidimo dječje reakcije jer su djeca već imala iskustva s tim raznim zdravim obrocima koje mi u našem vrtiću redovito konzumiramo.“
Još je dodala: „Budući objekt „Slap“, u ulici Ivane Brlić Mažuranić“, ima status međunarodne eko-škole i uglavnom je nositelj raznih eko-akcija pod kojima se podrazumijeva i zdrava hrana.“
Što je sve djeci prezentirano pojasnila je Marina Kušan Hadžić, predsjednica Udruge „Humanika“: „Sada smo složili radionicu „Važnost pravilne prehrane za zdravo odrastanje“ što je vrlo važno da djeca upoznaju namirnice koje još nisu okusili, da vide kako trebaju izgledati njihovi šareni zdravi tanjuri, pa smo složili i „čudesni paketić“ sa sjemenkama, sušenim voćem, zgodna receptura i za odrastanje i za učenje i za razvoj malog mozga. Cilj je bio jednostavno potaknuti kroz djecu i širu okolinu da vide koliko je važno zdravo odrastanje i u našoj lokalnoj zajednici, kroz naše lokalne proizvode i dati podršku kroz ustanove, kao našu Petrinjsku kuću zdravlja, da te najmlađe, gdje ostaje svijet i zdravlje na njima, potaknemo i dajemo njima što je više moguće.“
Otkrila je i recepturu: „Stavili smo grožđice, sušene banane, sušeni kokos i bućine sjemenke iz našeg kraja. Djeca su vrlo rado oblikovala svoje male papirnate vrećice, ukrasili ih i stavili unutra te čudesne sjemenke i sušeno voće i radošću su odnijeli kući pokazati svojim roditeljima.”